Ahşap Tavuk Kümesleri

 

NEDEN AHŞAP ?

Estetik bakımdan ahşap ve doğal taş gibi güzellikler sunabilen başka bir yapı malzemesi yoktur. İlk zamanlar sadece tatil ya da kır evleri olarak tercih edilen ahşap evler artık kullanım ve uzun ömürlü oluşu sebebiyle ahşap tavuk kümesleri arasında da yerini almaktadır., giderek şehir yaşamında ve modern alanlarda kullanılır hale gelmeye başlamıştır. Ahşap yapılar her şeyden önce insanlar üzerinde enerjik bir etki bırakmaktadır. Taşıdığı ses yalıtım değerleriyle de sessiz, sakin, korunaklı ve rahat bir yerleşim imkanı vermesiyle ahşap evler de konaklamaya hızla bir geçiş görülmektedir. Tüm bu özelliklere ilaveten bakım periyotlarının uzunluğu, dayanım süreleri ve yalıtım değerleriyle ahşap evler, hatırı sayılır ekonomiklik sağladıkları da ispat edilmiştir. Hem insanlar hem de hayvanlar üzerinde olumlu etkileri ile ahşap tavuk kümesleri ile sizlerin hizmetinizde olmaya devam etmekteyiz.

NEDEN AHŞAP TAVUK KÜMESLERİ  ?

Pratik Temizleme Özelliği : Tünek altında bulunan sürgülü çekmece sistemi. Dışkı ve pislik tutmayan metal üst yüzey.

Havalandırma Bölümü (Açık ve Kapalı Kullanım) Fırtınalı havalarda kafese kapatılmış tavukların hava alması için 2 adet havalandırma gözü.

Kolay Erişim (3 Farklı Erişim Noktası) : Yumurta ve tavuklara kolay erişebilmeniz için kapılar.

Güneş ve Yağmurdan Korunma : Doğanın hayvanlarınıza ve kümesinize zarar vermesini engellemesi için Shingle Çatı (Asfalt Yüzey)

Daha Aydınlık Kümes, Daha Mutlu Tavuklar : Işığın kümesin içine girebilmesini sağlayan cam pencere.

Tavuklarınızın kendilerini güvende hissetmeleri için yerden yüksekte kapalı alan.

Suya daha dayanıklı galvanizli kümes telleri sayesinde daha uzun süre sorunsuz kullanım avantajı.

Tel Aralığının 1cm olması sayesinde. Yılan, Fare ve yırtıcı hayvanların kümesinizdeki hayvanlara zarar verme ihtimali en aza indirilmiştir.

Ek olarak bu özellik sayesinde tavuklarınıza verdiğiniz yemler dışarıdan gelecek kuşlar tarafından yağmalanmaz.

Doğa Dostu Ürünler

SGS ve TUV tarafından onaylı Toksik madde içermeyen boya. Doğallıkdır, sağlıkdır, insana huzur verir, bizlerle yaşayan bizlerle nefes alan, doğal bir malzemedir, ona dokunmanın onu hissetmenin ve onun içinde yaşamanın zevki ve keyfi ise bambaşkadır.

Bu ayrıcalığı sizin de yaşamanızı dileriz.  Şap yapıların topoğrafya(zemin şekline) uygunluğu önemli husustur. Bu sebeple özellikle ahşap yapıların zemine uygun projelendirilmesi gerekir. Zemindeki duruma uygun tasarımlar yapılarınıza ayrı bir estetik ve görsellikte katabilir. Bu sebeple firmamız proje grubunu uygulamanın yapılacağı mekana sevk ederek keşif yapmakta size ve isteklerinize uygun projelendirilmektedir.

Tüm Keşif ve Projelendirme hizmetlerini ücretsizdir.  Bir ağaç masalını birlikte yaşamak dileğiyle ahşap tavuk kümesleri ile detaylı bilgilendirilmeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap tavuk kümesleri , uygun ürünleri sizin bütçe ve estetik kaygılarınıza uygun olarak bünyesindeki tasarım ekibiyle oluşturur. Size özgün tasarım seçenekleriyle alternatifler halinde beğeninize sunar. Size ve mekanınıza uygun detaylar geliştirir. Üstelik tüm bunları yaparken de hijyenik ham maddeler kullanarak sizlerin sağlıklı ve sağlam ürünlere kavuşmanızı sağlar.

AHŞAP

Ağaçtan tahtadan yapılmış. Arapçadaki haşep (ağaç) sözcüğünün çoğuludur. Türkçede tekil olarak kullanılmış, Arapçadaki anlamını kaybederek bir inşaat türü olarak anlam kazanmıştır. Türkçede, gövdesi odun veya kereste olmaya elverişli ve uzun yıllar yaşayan canlı bitkiye ağaç, yakacak olarak kullanılan ağaçlara (ağaç gövdelerine) odun, inşaat ve mobilyacılıkta kullanılanlarına ise kereste denilmektedir.

Beton yapı tekniğinin ortaya çıkıp yaygınlaşmasından önce ahşap inşaat tekniği kullanılmıştır. Bu tür, önceleri çok basit barakalar biçiminde ortaya çıkmış, zamanla estetik açıdan geliştirilerek, çok değişik yapılarda güzel örnekleri görülmüştür.

Ahşap tavuk kümesleri köylerde de bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Ahşap evlerinde, ancak plan ve yerleşme biçimlerinde büyük değişikliklerin bulunmadığı gözlenir. Değişiklik daha çok kullanılan malzemeden kaynaklanmaktadır. Malzemenin kolay bulunabildiği, iklimin uygun olduğu yerlerde evler, genellikle iki katli: öteki yerlerde ise tek katlıdır. Tek ve iki katlı ahşap köy evlerinde ahır ve samanlık, konutun vazgeçilmez eklentileridir. Yazlık mutfakla tamamlanan ev merkezdedir. Genellikle alt katı taş duvarla beslenmiş iki katlı bir yapıdır, üst kata ayrıca ambar oturtulmuştur. Alt katta ise kiler ve odalar vardır, üst kata sahanlıklı bir merdivenle çıkılır. Çatı da ahşaptır. Anadolu’nun kıyı kesimlerini süsleyen bu evlerin yenileri artık yapılmamaktadır.

Ahşap yapıların gelişmesi, kendine özgü bir ahşap işçiliği ortaya çıkarmıştır. Bu yapıların tamamlayıcı unsurları olan kapı ve pencerelerin yapımı da ayrı bir sanat dalı durumuna gelmiştir.  Hem insanlar hem de hayvanlar üzerinde olumlu etkileri ile ahşap tavuk kümesleri ile sizlerin hizmetinizde olmaya devam etmekteyiz. Bizimle iletişime geçip detaylı bilgileri alabilirsiniz.

       

Mesaj Bırakın