Ahşap Saksılar

Ahşap saksıların bitkileriniz ve bahçenizin dekoru için önemli olduğunu unutmayın. Ahşap dayanıklı ve kolay işlenebilen bir malzemedir. Saksı üzerindeki tarzı ile etrafa renk getirerek, dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Ahşap saksılar sağlıklı ürünlerdir. Uzun yıllar kullanabileceğimiz gibi çevreye de herhangi bir zarar vermemektedir. Standartların dışında da projelendirilebilen ahşap saksılar, özel beklentilere oldukça açık ürünler olmakla beraber, iç mimarilerde mükemmel sonuçlar alınmaktadır.

Ahşap saksılar İstenilen renklere boyanır. Çürümeye ve böceklenmeye karşı emprenye edilmiştir.

Emprenye edilerek kurtlanma, böceklenme ve mavi-yeşil küflenmeye karşı dayanıklı hale getirilmiş, üzerine, zorlu hava koşullarına dayanıklılık sağlayan, istenilen renklerin yapılmasına imkân veren ithal dış cephe boya uygulaması yapılmış ithal çam. Ahşap saksılar ı güvenle, uzun yıllar kullanabileceksiniz.

Ahşap  saksıların ideal   ölçüleri dikdörtgen saksılarda 40 cm yükseklik,40cm genişlik 100 cm uzunluk, kare saksılarda 40 cm uzunluk40cm genişlik 40 cm yükseklikte olmalıdır. Fakat bu ölçüleri bahçelerimizin, teraslarımızın işyerlerinde restaurantlarımızın durumuna göre, isteğiniz doğrultusunda değiştirilebiliriz. Ahşap saksıları sitemizde bulabileceğiniz gibi, özel ölçülerle sipariş vererek yaptırabilirsiniz. Unutmayın bu saksılar bahçenize doğallık ve sadelik katacaktır.

KULLANILACAK KERESTE CİNSİ

Kullanılacak kereste ithal çam olup TS 1264 ‘ e göre aşağıdaki gibi olacaktır. Kerestede nokta budak bulunabilir. Budakların en çok olduğu yerde 1 cm içersinde çapı 4 cm geçmeyen sağlam budak bulunabilinir. Çürük, özürlü, kısmen kaynamış ve düşen budaklar kerestede bulunmaz. Halka çatlağı, büyük yarıklar bulunmaz. Lift kıvrığı ½ kısmını geçmez. Reçine kesesi, iç kabuk, çürük, kovuk, böcek deliği, sulama ve imalat kusuru bulunmaz. Kerestede oluklaşma, eğilme, burulma, ve kılıcına eğilme bulunmamaktadır. Ahşap yüzeyler sıfır zımpara ile zımparalanacak ve kereste dört tarafı silinmiş ve pahyalanmış olacaktır.  Ayrıca istenilen ebatlarda  imalatımız vardır.

Ahşap saksılar bahçenizin güzelliğine güzellik, sadelik ve doğallık katacaktır. Ahşap her yerde olduğu gibi bahçe işlerinde de kullanılan en önemli dekorasyon ürünüdür. Saksıyı yaparken emprenye işlemi uygulanmalıdır. Emprenye işlemi, ahşap malzemenin bünyesinde oluşabilecek çürüme ve böcek tahribati ile yanma, deformasyon ve benzeri olayları önlemek amacıyla belirli standartlara göre çeşitli kimyasal maddelerin uygulanmasıdır.

Bahçe dekorasyonunuzun vazgeçilmezi olan ahşap saksılar, faklı modelleri ile karşınızda. Bahçenize ayrı bir hava katan bu modelleri, aynı zamanda yetiştirdiğiniz bitkiler için önemli bir yer tutmaktadır. Bitkilerinizin solmasını istemiyor ve sağlıklı bir şekilde yetişmesini istiyorsanız, seçeceğiniz saksı modelleri çok önemlidir.

Ahşap saksıların uygulama sınırları oldukça geniştir. Ev ve işyerleri, işletmeler, oteller, alışveriş merkezleri ve daha sayabileceğimiz birçok mekanlar ile özellik kazandırmamız gereken tüm alanlarda kendini göstermektedir. Ahşap saksı çeşitlerimiz ile evlerinizi, bahçelerinizi güzelleştirin, değişik modelde ahşap saksı çeşitlerimizle ayrıca isteğe göre üretebileceğimiz sizin tasarımınız olan ahşap saksılar ile sizlere hizmet vermeye hazırız. firmamız ile dünyaya yayılacak doğal güzelliklerin mimarı olma amacıyla, ahşap saksı’da ahşabın tüm güzelliğini ve olabildiğince dayanıklılığını ön plana çıkartmak amacındayız.

Gerekli bilgi birikimimiz firmamız bünyesinde bulunmaktadır, istediğiniz ürün yelpazemizle, tüm ahşap ürünlerimiz sizlerin evlerini bahçelerini, parkları güzelleştirmek için hazır beklemektedir.

Ahşap saksı ürünlerimizin özellikleri :

Emprenye edilerek kurtlanma, böceklenme ve mavi-yeşil küflenmeye karşı dayanıklı hale getirilmiş, üzerine, zorlu hava koşullarına dayanıklılık sağlayan, istenilen renklerin yapılmasına imkân veren ithal dış cephe boya uygulaması yapılmış ithal Çam

Bahçede en ince ayrıntı çiçeklerdir. Ve bu çiçekleri yerleştirdiğimiz saksılardır. Ahşap Saksı seçerken dikkat etmemiz gereken bahçedeki mobilyalarımıza uygun bir tarza desene renge dönüştürebileceğimiz yapıda olmasıdır. Ahşap saksının bir diğer avantajı budur.

Sadece bir fırça yardımıyla harikalar yaratılabilir.

Günümüzde saksılar, çok farklı modellerde karşımıza sunulmaktadır. Bahçemize güzellik ve hava katan bu saksılar aynı zamanda yetiştireceğimiz bitkiler içinde çok önemlidir.

Bitkilerimizin solmamasını ve daha sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsak saksı seçimimize önem vermeliyiz.

NEDEN AHŞAP ?

Estetik bakımdan ahşap ve doğal taş gibi güzellikler sunabilen başka bir yapı malzemesi yoktur. Bu sebeple ahşap saksılar tercih sebebi elbette. Ahşabın estetik görünümünün etkisi, doğada doğal olarak büyüyebilen bu özel hammaddenin sıcaklığı, yakınlığı, taşıdığı artı özellikler, ahşaptan gelen doğal yalıtım değerleri, dayanıklılığı, insana rahatlama etkisi sunması, hatta çalışma ortamlarında psikolojik rahatlık vermesi ve buna bağlı olarak insan veriminin yükseldiğinin keşfedilmesi, ahşap evlerin dünyada her geçen gün hızla yaygınlaşmasına imkan vermiştir. İlk zamanlar sadece tatil ya da kır evleri olarak tercih edilen ahşap evler, giderek şehir yaşamında ve modern alanlarda kullanılır hale gelmeye başlamıştır. Ahşap yapılar her şeyden önce insanlar üzerinde enerjik bir etki bırakmaktadır. Taşıdığı ses yalıtım değerleriyle de sessiz, sakin, korunaklı ve rahat bir yerleşim imkanı vermesiyle konaklamaya hızla bir geçiş görülmektedir. Tüm bu özelliklere ilaveten bakım periyotlarının uzunluğu, dayanım süreleri ve yalıtım değerleriyle ahşap yapılar, hatırı sayılır ekonomiklik sağladıkları da ispat edilmiştir.

AHŞAP

Ağaçtan tahtadan yapılmış. Arapçadaki haşep (ağaç) sözcüğünün çoğuludur. Türkçede tekil olarak kullanılmış, Arapçadaki anlamını kaybederek bir inşaat türü olarak anlam kazanmıştır. Türkçede, gövdesi odun veya kereste olmaya elverişli ve uzun yıllar yaşayan canlı bitkiye ağaç, yakacak olarak kullanılan ağaçlara (ağaç gövdelerine) odun, inşaat ve mobilyacılıkta kullanılanlarına ise kereste denilmektedir.

       

Mesaj Bırakın