Ahşap Pergolalar

Ahşap Pergolalar

İster bir parkta, ister bir bahçede ya da evinizin verandasına… Her nerede olursa olsun bulunduğu alanı güzelleştiren, değerli kılan ürünlerdir pergolalar. Dinlenmek istediğinizde, aileniz ya da dostlarınızla birlikte hoş vakit geçirmeniz için tasarlanan pergolalar tasarım, malzeme ve işçilik kalitemizle, diğer örneklerine nazaran, çok daha fonksiyonel ve estetiktir.

Pergolalar üstü açık veya yarı açık, altında kendine monte edilmiş oturma birimleri bulunduran, mekanla organik bir yapıda bulunan (düz, dairesel veya yay şeklinde), üzerine bitki sardırılabilen, ahşap veya demir malzemeden yapılmış gölgeleme elemanlarıdır. Pergolaların kamelyalardan farkı üstü açık olması ve üzerine bitki sardırılmasıdır. Pergolalar ahşap malzemeden yapıldığı takdirde ve üzerine sarılıcı yapıda sarmaşık tarzı bitkiler sardırıldığında mekana oldukça organik bir görünüm sağlar. Oldukça doğal görünüm veren pergolalar su öğeleriyle kullanıldığında daha çekici görünmektedir.

İstediğiniz alana uygun özel tasarım desteğimiz ile hayallerinizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

KULLANILACAK KERESTE CİNSİ

Kullanıcalak kereste ithal çam olup TS 1264 ‘ e göre aşağıdaki gibi olacaktır.Kerestede nokta budak bulunabilir.Budakların en çok olduğu yerde 1 cm içersinde çapı 4 cm geçmeyen sağlam budak bulunabilinir.Çürük , özürlü , kısmen kaynamış ve düşen budaklar kerestede bulunmaz.Halka çatlağı , büyük yarıklar bulunmaz.Lift kıvrığı ½ kısmını geçmez.Reçine kesesi , iç kabuk , çürük , kovuk , böcek deliği , sulama ve imalat kusuru bulunmaz.Kerestede oluklaşma , eğilme , burulma , ve kılıcına eğilme bulunmamaktadır.Ahşap yüzeyler sıfır zımpara ile zımparalanacak ve kereste dört tarafı silinmiş ve pahyalanmış olacaktır.

Emprenye olan ahşap çürümez, korozyona uğramaz, hava şartlarından, böcek ve mantarlardan etkilenmez. Zamanla eğrilip bükülmez ve üzerinde çatlamalar meydana gelmez. Bu sistem uygulandığı takdirde ahşap, minimum 50-60 yıl dayanabilir ve ölümsüzleştirilebilir. Ahşap yapıya, püskürtme yoluyla da emprenye yapılabilir.

Emprenye; ahşap malzemenin nispeten yanıcılığının azaltılması amacı ile ve çevre, iklim şartları (rutubet, su, mantar, böcek, hava koşulları) gibi çürüme sonucu hizmet dışı kalmasına neden olan faktörlere karşı çeşitli kimyevi maddeler kullanılarak belirli teknoloji ile korunmasıdır.

Emprenye işlemi için değişik metotlar mevcut ise de, bunlar içinde emprenye maddesinin ahşapta en fazla derinliğe nüfuz etmesini ve dolayısıyla çok uzun süre ahşap malzemenin korunmasını sağlayan kazanda vakum-basınç metodu en uzun ömürlü,e n sağlıklı ve en ekonomik metottur.

Bu sebeple ahşap pergolalar   konusunda bizleri tercih etmelisiniz.

Ahşap Pergolalar farklı ebat ve model seçenekleriyle kişiye özel de imal edebilmekteyiz. Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bahçelerin ve dış alanların olmazsa olmazı haline gelen Ahşap pergolalar  kış bahçeleri, mevsim fark etmeksizin, huzurlu ve eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz alanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bahçenize bir kamelya ile güzellik ve dinlenme mekanı katmak istiyorsanız, özenle seçilmiş çam ağaçlarından, titiz işçilikle, detaylara verdiğimiz önemle ve kaliteyle ürettiğimiz Ahşap Pergolalar  , modellerimizden biri mutlaka size uyacaktır. Sunduğumuz kişiye özel üretim opsiyonumuz ile istediğiniz kamelya modelimizi, yerinize uygun boyutlarda ve tercih ettiğiniz renklerde üretebiliriz. Yazları açık, kışları da kapalı olarak kullanılabilecek şekilde tasarladığımız bu ahşap pergolalar yaz-kış sohbetlerinizin vazgeçilmez mekanı olacak. Yeşillikler içerisinde sıcak bir Türk kahvesi ve en iyi dostlarınızla unutulmayacak anılar yaşamak istiyorsanız, doğal hayatın içerisinde ahşabın kendine has kokusunu koklayarak, tabiatın melodilerini dinleyerek geçireceğiniz zamanları düşünün.

Ahşap Pergolalar

Farklı işçilik kalitesi, renk ve modellerle birlikte dış mekanlara estetik bir hava veren Ahşap Pergolalar, iş stresini atmak ve kafa dinlemek için çayınızı yudumlarken veya hafta sonu aileniz ile sabah kahvaltılarınız için bulunmaz ortamlar sağlamaktadır. Dilerseniz şahsınıza ait olan evinizin bahçesinde ya da oturduğunuz apartmanın veya ortak kullanım alanı olan site bahçesinin vazgeçilmezi yapabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize birbirinden farklı estetik bir görünüme sahip, ayrıca farklı renklerde ve tonlarda özenle seçilmiş ağaçlardan Ahşap Pergolalar imal etmekteyiz.

 

Fiyatlandırma:

Ev ve iş yerlerinin dışında sosyal ortamlarda ve doğa ile iç içe olmaya özen gösteren bizler için piknik alanları, parklar ve benzer özel alanlar, keyif aldığımız hoşça vakit geçirdiğimiz mekanlardır. Ortamın havasını daha sıcak, daha samimi hale getirmesi ve sosyal iletişime katkıda bulunmasıyla önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca yaşam alanlarımızda rahatlığa önem veririz ve ahşap pergolalar nerede olursa olsun çevreyle uyum halindedirler. Yaşam alanlarımıza verdiğimiz özenin kanıtı, çevremize kattıklarımızla değerlendirilir. Kurduğumuz yaşam alanının parçalarından biride kamelyalardır ve gelişen kentleşme sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Beklentilerimiz, hem kapalı, hem de açık alanlarda mutlu olmak, rahat etmektir. Dış alanlarda bizim rahat ve huzur bulacağımız yerlerden biride Ahşap Kamelyalar olduğu gibi aynı zamanda Ahşap Pergolalar dır. Buna bağlı olarak istenilen ebatlarda talebe ve ihtiyaca göre Ahşap Kamelya üretimleri gerçekleştirmekteyiz. Bazı modellerimizde işçilik ve ağaç aksamlar daha yoğun olmakta, diğer modellerimizde daha hızlı üretim gerçekleşebilmektedir. Ahşap pergola fiyatlarında bu kıstaslar önemlidir. Ahşap Pergolalar fiyatları modellerine  işciliğine ve ölçülerine göre  değişmektedir.

       

Mesaj Bırakın