Ahşap Oyun Grupları

Üretim aşamasında seçilen tüm malzemelerin Avrupa EN 1176 standartlarına uygun olması, ham madde seçiminden boya kimyasallarına kadar her malzemenin insan sağlığına zarar vermeyen, güvenlik ve sağlamlık açısından üstün bir kaliteye sahip olması, üretim sürecindeki önceliklerimizdendir. Ahşap oyun grupları ürünlerimiz çocukların sağlığı ve Çevre ile dost olan, polietilen maddesiyle üretilmektedir.

Oyun grupları, tahterevalli, salıncak ve kauçuk yer kaplamalarıyla ilginizi çekeceğini düşündüğümüz TUV, TSE güvenlik belgeli uluslararası standartlarda üretilmiş ürün yelpazemiz çocuklarımızın gelişimlerini sağlamaları için yardımcı olacak, diğer kurumlarla farkınızı belirginleştirecektir.

Ahşap Oyun Grupları; ahşap yapılar (fabrika binaları ,hangarlar ,alışveriş merkezi çatıları …vb.), ahşap evler, güvenli ahşap oyun grupları, parklar ve dış mekan ahşap ürünleri gibi güvenli ve sağlıklı yaşam mekanlarının oluşmasını sağlamaktayız. Diğer yandan kaliteli ve kapasiteli üretimlerle, dış pazarlarda rekabet olanaklarının yaratılması konusunda sektörde öncü olmaya devam ediyoruz. Makine parkurumuzun yüksek kapasitesi ve standarda uygun üretim kabiliyeti ile insan hataları minimize edilerek uluslararası kalitede ürünler üretmekteyiz. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın ahşap yapı ve ürünlerde yıllardır karşılaştıkları kötü sürprizleri yok ederek; talep edilen imalatı birebir ortaya çıkarıp hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Uzman mimar ve mühendis kadromuz ve konusunda deneyimli çalışanlarımızla yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Ahşap oyun grupları modellerimiz dış mekan şartları için vakum – basınç yöntemiyle emprenye edilmektedir.  1. sınıf ahşap ve 1. sınıf işçilik ile üretmekte olduğumuz oyun gruplarının kaydırak vb. parçaları polietilen plastik malzemedir.  Ahşap oyun grupları imalatlarımızda genel olarak ithal sarıçam kerestesi kullanılmakta olup, isteğe göre farklı ağaç türlerinden de üretim yapılmaktadır.

Ahşap oyun grupları siz müşterilerimizin istediği ebatlarda yapılır. Tamamı Emprenye edilmiş ithal çam ahşap mükemmel bir yapı malzemesidir. Burada ahşabı çağımız teknolojisinin üstün ürünleri beton ve çelik ile kısaca karşılaştıralım; Ahşap yüksek bir taşıma gücüne sahiptir. 1 kilogram ahşap, 1 kilogram beton ya da çelikten fazla yük taşır. Ahşap ile 250 metrelik açıklar kolonsuz geçilebilmektedir. Bu tip konstrüksiyonlarda, ağır olması nedeni ile çelik kullanılamıyor. Bu sebeple ahşap oyun grupları sizlerin ve çocuklarınızın huzurunu arttırdığı için, ahşap oyunları grupları na olan talep giderek artıyor.

Ahşap doğa şartlarına ve depreme dayanıklıdır. Hava şartlarına, kimyasallara dayanıklılık bakımından en yüksek notu gene ahşap alıyor. İngiliz Standartlarına göre elektrik ve telekomünikasyon hatlarında kullanılan ahşap direklerin hizmet ömürleri 50, su soğutma kulelerinde kullanılan ahşap dolguların 30, ahşap karayolu köprülerinin ise 50 yıldır. Bu alanlarda beton ve çeliğin ömrü yukarıdaki rakamların yarısına erişebilmektedir. “Karbonatlaşma” sorunu, son yıllara kadar hizmet ömrünün sonsuz olduğuna inanılan “betonarme”ye büyük bir darbe indirmiştir.

Geçmişte ahşabı hakkını vererek kullanmış, son 60 yılda her nedense unutmuşuz. Tasarımcıdan, tüketiciye herkes ahşaptan kaçıyor. Oysa ahşap çağımızın çevre ve enerji sorununa en iyi yanıt verebilen malzeme.

Dünya ahşabı bir mühendislik konusu olarak araştırıp, 21. yüzyılın alternatif malzemesi olarak konumlarken, Türkiye bu konuda tam bir bilgisizlik adası oluşturuyor. Oysa pek yakın bir gelecekte konut sorunumuzu “fon”larla değil ahşap karkasla çözmek zorunda kalacağız. Artık bu olağanüstü malzemeyi çağın teknik olanaklarıyla yeniden tanımayı ve yeni koşullar altında kullanmayı “tekrar” öğrenmenin zamanıdır. Ahşap oyun grupları ile de sizlerin hizmetinizde olmaktan mutluluk duyarız.

       

Mesaj Bırakın