Ahşap Kamelyalar

Bahçelerin ve dış alanların olmazsa olmazı haline gelen Ahşap Kamelyalar  kış bahçeleri, mevsim fark etmeksizin, huzurlu ve eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz alanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bahçenize bir kamelya ile güzellik ve dinlenme mekanı katmak istiyorsanız, özenle seçilmiş çam ağaçlarından, titiz işçilikle, detaylara verdiğimiz önemle ve kaliteyle ürettiğimiz Ahşap Kamelyalar  , modellerimizden biri mutlaka size uyacaktır. Sunduğumuz kişiye özel üretim opsiyonumuz ile istediğiniz kamelya modelimizi, yerinize uygun boyutlarda ve tercih ettiğiniz renklerde üretebiliriz. Yazları açık, kışları da kapalı olarak kullanılabilecek şekilde tasarladığımız bu ahşap kamelyalar yaz-kış sohbetlerinizin vazgeçilmez mekanı olacak. Yeşillikler içerisinde sıcak bir Türk kahvesi ve en iyi dostlarınızla unutulmayacak anılar yaşamak istiyorsanız, doğal hayatın içerisinde ahşabın kendine has kokusunu koklayarak, tabiatın melodilerini dinleyerek geçireceğiniz zamanları düşünün.

 

Mükemmel bir dış görünüme sahip olan, natürel renk doğal ahşap kamelyalar ,  dünyanın her yerinde kullanılabilir .

Harika bir modelin birleşimi olan bu ahşap kamelyalar  tavsiye edilebilir.

İstenilen pek Çok renk tonlarıyla,  özel ve koruyucu dekoratif ahşap boyanın da katkısıyla, hayallerinizi gerçekleştirebiliriz.

AHŞAP KAMELYALAR HAKKINDA

Kamelya ve Gazebolar genel olarak üstü kapalı, çatısı tek katlı veya çift katlı, kare, dikdörtgen, altıgen, sekizgen şekilli, ahşap malzemeler ile üretilmiş, içerisinde oturma birimleri bulunan, genelde kenarlarında korkuluklar bulunan gölgelenme ve sohbet mekanlarıdır. Kamelyaların üstleri kapalı bir yapıya sahip oldukları için güneşin rahatsız etme gibi bir durumu olmamaktadır. Asıl ismi Kameriye’dir, fakat insanlar tarafından Kamelya olarak söylenmektedir. Genelde toplu yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan kamelyalar, çoğu özel olmakla beraber, yerleşim alanlarında da kullanılmakta, huzur, keyif, eğlence ve rahatlık vermektedir.

Ahşap Kamelyalar

Farklı işçilik kalitesi, renk ve modellerle birlikte dış mekanlara estetik bir hava veren Ahşap Kamelyalar, iş stresini atmak ve kafa dinlemek için çayınızı yudumlarken veya hafta sonu aileniz ile sabah kahvaltılarınız için bulunmaz ortamlar sağlamaktadır. Dilerseniz şahsınıza ait olan evinizin bahçesinde ya da oturduğunuz apartmanın veya ortak kullanım alanı olan site bahçesinin vazgeçilmezi yapabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize birbirinden farklı estetik bir görünüme sahip, ayrıca farklı renklerde ve tonlarda özenle seçilmiş ağaçlardan Ahşap Kamelyalar imal etmekteyiz.

 

Bahçe Dekorasyonunda Ahşap Kamelyalar

Kamelyalar çevremizde gerçekten çok büyük bir öneme sahiptir. Yaşam alanlarınızda hoş ve estetik bir kimlik kazandırabilmek ve ihtiyaç duyulanları karşılayabilmek adına, yapı elemanlarının yanı sıra, farklı ve kullanımı rahat olan birden fazla ekipmanlara gereksinim duyarız. Çevremizde karşılaşabileceğiniz farklı oturma elemanları, işlevi bakımından farklılık gösterdiği gibi, hedefine göre de değişiklilik gösterir. Kamelyaları yazlık ve kışlık olarak iki grupta değerlendirebiliriz ve verdiği hizmet ile çok geniş bir kapasiteye sahip olan Ahşap Kamelyalar bu listenin önemli ürünleridir. Kamelyalar ev bahçesi, site bahçesi ile park ve havuz gibi yerlerde bulundurulan önemli bahçe dekorasyonu elemanlarıdır. Kamelyalar, genelde birbiri ile benzer olmayan ahşap malzemeler ile üretilmektedirler. Ahşap Kamelya ile uyumlu ahşap sandalyeler, ahşap masalar, ahşap koltuk takımı ve ahşap sehpalar, bahçe dekorasyonu içinde önemli bir rol oynamaktadır. Yaşam alanlarımızın standardını yükseltecek, kendi yaşadığımız evin bahçesine veya oturduğumuz sitede ortak kullanım alanlarına hoş ve güzel bir görünüm sağlayacak Ahşap Kamelyalar mekanlarımızı süslemektedirler. Estetik görünümünün yanı sıra eğlenceli ve bol bol kafa dinleyeceğiniz bir ortam sağlayan Kamelyalar bizleri iş stresinden de kurtarmakta yardımcıdırlar.

Dayanıklılık:

Kamelyalar farklı türden ağaçlar ile üretilmektedir ve uzun zaman kullanımı mümkün kılmak için, üretim çoğunlukla çürüme ve böceklenmeye karşı emprenye edilmiş ithal cam ağaç kullanımı ile gerçekleştirilmektedir. Böyle kamelyaların bir bakım sürecine ihtiyacı bulunmamaktadır. En çok tercih edilmekte olan çam Ahşap Kamelyalar 5 senede bir defa olmak üzere boyası yapıldığında ilk günkü haliyle uzun yıllar kullanılıyor olacaklardır.

 

Fiyatlandırma:

Ev ve iş yerlerinin dışında sosyal ortamlarda ve doğa ile iç içe olmaya özen gösteren bizler için piknik alanları, parklar ve benzer özel alanlar, keyif aldığımız hoşça vakit geçirdiğimiz mekanlardır. Ortamın havasını daha sıcak, daha samimi hale getirmesi ve sosyal iletişime katkıda bulunmasıyla önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca yaşam alanlarımızda rahatlığa önem veririz ve ahşap kamelyalar nerede olursa olsun çevreyle uyum halindedirler. Yaşam alanlarımıza verdiğimiz özenin kanıtı, çevremize kattıklarımızla değerlendirilir. Kurduğumuz yaşam alanının parçalarından biride kamelyalardır ve gelişen kentleşme sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Beklentilerimiz, hem kapalı, hem de açık alanlarda mutlu olmak, rahat etmektir. Dış alanlarda bizim rahat ve huzur bulacağımız yerlerden biride Ahşap Kamelyalardır. Buna bağlı olarak istenilen ebatlarda talebe ve ihtiyaca göre Ahşap Kamelya üretimleri gerçekleştirmekteyiz. Bazı modellerimizde işçilik ve ağaç aksamlar daha yoğun olmakta, diğer modellerimizde daha hızlı üretim gerçekleşebilmektedir. Ahşap Kamelya fiyatlarında bu kıstaslar önemlidir. Kamelya fiyatlarımız modellerine  işciliğine ve ölçülerine göre  değişmektedir.

 

 

Farklı Ahşap Kamelya Modelleri:

Çeşitli  Ahşap Kamelya çeşit ve modellerine sahip bulunuyoruz. Kişiye özel imalat seçeneğimizle ebatlar, renkler ve modeller bakımından isteğe göre farklı kamelya imalatı da gerçekleştirmekteyiz. Doğal ahşap olması, rahatlığı ve bizlere huzur vermesiyle Kamelya Modellerimiz, yaz ve kış aylarında kullanılabilecek benzersiz ortamlar sağlamaktadır.

 

KAMELYA İMALATIMIZDA KULLANILAN MALZEMELER

İmalatımızda genellik letaşıyıcı direklerde10x10çam malzemeler kullanılmaktadır

Çatı iskeletinde ise mertek dediğimiz dikey çatı taşıyıcılarda   5×10  ithal çam malzemeler kullanmaktayız

Çatımızın Kamelyanın dikey taşıyıcılarının arasına kullandığımız çatı yatay taşıyıcılarını ise 5×15 ithal çam malzemeler ile yapmaktayız

Korkuluk bölümünde ise siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda (5×5) (5×10) ve(2×9)malzemeler kullanmaktayız.

Çatımızın içten tavan görünüşünde lambiri malzemeler kullanılmaktadır

Kullandığımız bütün malzemeler Yağmura,kar a, kötü hava şartlarına ve kurtlanmaya karşı emprenye edilmektedir.

 

NEDEN İTHAL MALZEME

Ülkemizde yetişen çam ağaçlarında yapısı itibariyle ağacın iç kısımlarında yapışkan sıvı veya sakız ulunmaktadır

Bu madde daha sonra kamelyalarımızda veya başka ürünlerimizde elimize veya üzerimize yapışmaktadır.

Ama ithal malzemeler ,bu malzemeler genellikle RUSYA bölgesinden SİBİRYA VE UKRAYNA dan gelmektedir bu bölgelerden gelen ağaçlar soğuk iklimde yetiştiği için  içinde bu sıvıyı barındırmaz ve bu sayede daha kaliteli ürünler imal edilir.

       

Mesaj Bırakın