Ahşap Deck

 

Dış mekanların zemin dekorasyonunda, suya dayanıklı ahşaplardan ya da emprenye edilmiş ağaç türlerinden üretilen DECK malzemeler kullanılır. Ahşap deck ile, farklı ağaç türleri, ebatları ve yüzey seçenekleri ile ferah ve zevkli mekanlara sahip olmak mümkündür. Havuz kenarları, güneşlenme terasları, bahçeler, çiçeklikler, pergolalar, avlular verandalar ya da yürüme yolları gibi çok yönlü ve bir çok farklı alanda konforlu ve zevkinize göre mekanlara sahip olabilirsiniz. Ağaçlar genelde teak, iroko, çam ve larex’ den şeçilmektedir.  Teak diğerlerine göre pahalı bir ahşaptır. Ancak suya ve diğer dış etmenlere karşı en dayanıklı ahşap da odur. Tropikal bölgelerin ikliminde yetişen bu ağaçlardan istenilen ebatlarda ve istenilen desenlerde karo biçiminde değişik mekanlarda rahatlıkla tekrar söküp kullanmak üzere üretip monte etmek mümkündür.  Plastik birbirine geçme alt malzeme ile, değişik desenlerde karolar biçiminde demonte olarak, suya dayanıklı kontra kaplama üzerine, kendi ağacından ya da emprenye edilmiş farklı ahşap ızgaralar üstüne monte edilebilir.  Sudan etkilenmez, yoğun dokuya sahiptir, uygulandığı yerde bükülme ve çekme olmaz, hava koşullarından etkilenip şişme yapmaz. Cafe, otel, restaurant, villa vs mekanların bahçe ve teras zeminlerinde, ev ve otellerin banyo ve duş zeminlerinde, havuz kenarlarında kullanılabilir. Tamamı emprenye edilmiş çam.

Suya, kurtlanmaya, küflenmeye,  hava koşullarına dayanıklı  Emperye ahşap  istenilen ebatlarda  İstenilen renk seçenekleri  ahşap deck uygulamaları ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

Emprenye edilerek kurtlanma, böceklenme ve mavi-yeşil küflenmeye karşı dayanıklı hale getirilmiş, üzerine, zorlu hava koşullarına dayanıklılık sağlayan, istenilen renklerin yapılmasına imkân veren ithal dış cephe boya uygulaması yapılmış ithal Çam

50 yılı aşkın süredir prestijin ve kalitenin sembolü olmuş ürünleri sunan firmamız dış mekanlarınız için ahşabın sıcaklığını ahşap deck ile de sunmaya devam ediyor.

Evlerin içinde olduğu gibi dış mekanlarınızda da ahşabın keyfini ve rahatlığını yakalamak elinizde.

BAHÇE ,TERAS,HAVUZ KENARLARI,YÜRÜYÜŞ YOLLARI VE TEKNE GÜVERTELERİNDE kullanabileceğiniz ahşap malzemeler değişik ölçü ve sistemlerde son teknoloji makinelerde üretilerek sizlerin hizmetinize sunulmaktadır. Ahşap deck farkını ve kullanış kolaylılığını hemen farkadeceksiniz.

Modüler sistem karodeck uygulamalarımızda kauçuk takoz kırlangıç birleştirme tekniği uygulanmaktadır.

Kompozit malzemeler (İngilizce: Composite materials ;ya da kısaca kompozitler, makroskobik olarak birbirinden ayrı iki ya da daha fazla malzemenin bir araya getirilmesi ile imal edilen malzemelerdir. Her kompozitte genellikle iki tip madde bulunur; matris ve takviye malzemesi. Bu malzemeler birbirlerinden farklı fiziksel özelliklere sahiplerdir (Kompozit ahşap malzemede ahşap ve plastik türevleri PE veya PVC ), ve bir araya getirilmeleri ile oluşan kompozit malzeme her ikisinden farklı özelliklere kavuşur. Genel olarak takviye malzemesi Plastik PE /PVC taşıyıcı görev üstlenir, ve etrafında bulunan matris faz (Ahşap unu) ise onu bir arada tutmaya ve desteklemeye yarar. Başka bir yaygın örnek olarak en çok kullanılan kompozitlerden biri betondur. çimento ve kumdan meydana gelen malzeme matris çelik çubuklar ile desteklenir. Bir diğer tanınmış kompozit ise kerpiçtir. Çamur ve samanın karıştırılması ile oluşturulan bu malzeme oldukça eskiden beri bilinen belki de insanlik tarihinin en eski yapı malzemesidir ve halen Türkiye’de kırsal kesimde kullanılır. Her yapı sektöründe kullanılan kompozit , her meslek dalına göre farklı söylemlerde kullanılabilir, beton malzemesi bile bir Kompozit malzemedir. Ve beton öncelikle cimento karışımı ardından kum ile matrislenerek ve yine ardından yapı içersinde çelik cubuklar ile beslendiğinden ikili üçlü malzeme karışımları neticesinde bir Kompozit Panel bütünlüğü sağladığın dan kompozit diye nitelendirilir. Kompozit Ahşap ürünleri de barındırdığı teknik niteliklerden dolayı doğal organik ahşap ürünlere göre daha dayanıklıdır. Deck’in kullanılan alanlarına göre, malzemenin teminini yaparken uygulanacak alana göre malzeme seçimi yapılmaktadır. Ahşap Deck, havuz kenarlarına, teraslara, balkonlara, banyolara, cafe –Restaurant açık alanlarına kış –bahçelerinin içlerine, yürüme yollarına tüm dış mekanlara rahatlıkla kullanılabilir.

Deck uygulama çeşidi olarak üç ayrı sistemde 1. Altı plastik 50*50 en olarak 2. Uzun boy alt kerkas ve aparatlı olarak (mefel paslanmaz aparat) 3. Uzun boy ölçülere uygun plakalar halinde yapılabilir. Uzun boy uygulamalarda genelde üstten vidalama sistemi yapılmaktadır. Fakat biz bu sistemi kullanmamaya özen gösteriyoruz. Çünkü üstten vidalamada hem göz estetiği bakımından hem de malzemenin sağlamlığı zedelendiğinden tercih etmiyoruz. Firmamız çalışanların kalitesine de önem vermektedir. Uzman kadro ile yerinde keşif yapılarak proje çıkartılarak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

Teknik olarak ahşap unu talaşa göre daha homojen bir yapı sağlar . Karışımda gözenek kalmaz . Kompozit Deck m2 Ağırlığı daha ağırdır. Genel kanının tersine talaşlı üretilen deck malzeme hoş görünsede bu teknikle üretilen malzemeler homojen ve yoğun olmadığı için daha hafiftir. Ahşap Unu ile üretilen kompozit deck malzeme teknolojik olarak daha üstün nitelikli ve daha dayanıklıdır. Kompozit Ahşap Deck köşeleri özel olarak kalın tasarlanmıştır. Yürürken oluşacak basınç kenarlardan veya köşelerden kırılmalara neden olmaz .  Kompozit Deck ürünleri ahşap unu ve birinci sınıf plastik kullanılarak imal edilmiş A sınıfı kompozit deck malzemelerdir.

Kompozit Ahşap Deck Organik ahşap ürünlerine göre daha avantajlıdır . Sadece ahşap deck  başlangıç maliyeti değil uzun vadede periyodik olarak yapmak zorunda olduğunuz vernikleme, cilalama,yağlama gibi yüksek bakım maliyetleri bakımından da sizin için ekonomik avantaj sunar .

Kompozit Ahşap Deck ,  Paslanmaz çelik veya plastik gizli bağlantı klipsleri sayesinde üzerlerinde vida görüntüsü oluşmaz. Organik ahşap ürünlerde olduğu gibi zaman içinde yerinden çıkan vida başları olmaz, çıplak ayakla yüründüğünde paslanmış vidalar ayağınıza takılmaz.Kompozit decklerin bakımı ve temizliği organik deklere göre daha kolaydır. Temizlik yapılırken TİNER, SOLVENT,ÇAMAŞIR SUYU KULLANILMAMALIDIR. Amonyaklı ev deterjanları ve fırça temizlik için yeterlidir. İnatçı lekeler için ince zımpara kullanılabilir.

       

Mesaj Bırakın