Ahşap Büfeler

Ürün Özellikleri

Otantik mimari küflenmeye, suya, zorlu hava koşullarına dayanıklı emprenye edilmiş ahşabın kullanılması güven, kalite, garanti Bütçenizi zorlamayacak uygun fiyatlar  tamamen özel yapım olup istenilen ebatlarda ve büyüklükte yapılabilmektedir.

Emprenye edilerek kurtlanma, böceklenme ve mavi-yeşil  küflenmeye karşı dayanıklı hale getirilmiş, üzerine, zorlu hava koşullarına dayanıklılık sağlayan, istenilen renklerin yapılmasına  imkân veren ithal dış cephe boya uygulaması yapılmaktadır.

Böceklenmeye, çürüme ve çatlamaya karşı daimi koruma sağlayan Ahşap büfeler, kullanılan yapı malzemesi ahşap nefes alabildiğinden dolayı doğaya çok çabuk adepte olur. Yalıtımda kullanılan malzemelerden dolayı ısı kaybı yaşanmaz.  2 katlı fonksiyonel, ergonomik ve pratiktir. Kısa sürede montaj ve uzun yıllar garanti sağlar.  Farklı sistem ve modellerde ahşap büfeler, ticari veya kişisel kullanım amaçlı ahşap  projelerinde, ahşap ofis, ahşap bekçi kulübesi ve ahşap güvenlik kulübesi ihtiyaçlarında  ihtiyaçlarının karşılanmasında tercih edilmektedir.

Kullanım ihtiyaçlarına uygun olacak ölçü ve tiplerde ahşap büfeler konusunda esnek bir imalat modeli sunmaktayız. Sizlerin istekleri ve talepleri doğrultusunda şekillendirdiğimiz ahşap büfeler,   önceden karar verilmiş bir ebat ve model varsa statik hesaplaması yapılarak projelendirildikten sonra, uygulanacak bölgenin şartlarına uygun sistemde üretilir. Nispeten küçük ebatlı ahşap ev veya kulübe projelerinde statik hesaplamaya gerek duyulmasa da ebatlar ve katlar değiştiğinde statik hesaba uygun imalat şart olmaktadır.

AHŞAP

Ağaçtan tahtadan yapılmış. Arapçadaki haşep (ağaç) sözcüğünün çoğuludur. Türkçede tekil olarak kullanılmış, Arapçadaki anlamını kaybederek bir inşaat türü olarak anlam kazanmıştır. Türkçede, gövdesi odun veya kereste olmaya elverişli ve uzun yıllar yaşayan canlı bitkiye ağaç, yakacak olarak kullanılan ağaçlara (ağaç gövdelerine) odun, inşaat ve mobilyacılıkta kullanılanlarına ise kereste denilmektedir.

Beton yapı tekniğinin ortaya çıkıp yaygınlaşmasından önce ahşap inşaat tekniği kullanılmıştır. Bu tür, önceleri çok basit barakalar biçiminde ortaya çıkmış, zamanla estetik açıdan geliştirilerek, çok değişik yapılarda güzel örnekleri görülmüştür.

Kuzey Amerikalı ve Finliler dünyada güvenlik ve konfor standardı en yüksek konutlara sahiptirler. Bunun nedeni ahşabın konut inşaatında sistem olarak tercih edilmesidir ve vatandaşlarının konfor ve emniyetini artırmak isteyen bir çok ülke bu sistemi seçmektedir. Bizler de ahşap büfe tercih etmekteyiz.

Bugün, güvenlik, enerji açısından verimlilik, çevreye duyarlık, deprem ve rüzgar fırtınalarına dayanma arayan tasarımcılar, inşaatçılar ve ev sahipleri için ahşap, doğru seçimdir.

Ahşap yapı sağlam, dayanıklı, izolasyonu ve renovasyonu kolay olup artı değer sağlar. İki yüz yıllık ispat edilmiş performansı, çok sayıdaki araştırmaları ve yeni ürün geliştirmeleri ile en gelişmiş halindedir. Ve yenilenebilir tek inşaat malzemesidir.   Ahşap büfeler ile içiniz rahat böylelikle.

Kuvvetli rüzgarlar… ağır kar yükleri… yüksek nem… aşırı sıcak ve soğuklar – binanızın dayanacağı etkenler ne olursa olsun, ahşap ev her problemin üstesinden gelecek teknik çözümlere sahiptir.

Ahşabın yapımı kolay olmasının yanında çevre dostudur. Ahşap ürünlerin imalatı az enerji gerektirir ve diğer malzemelere göre çevreyi daha az etkiler.

Ahşabın yüksek standartlarda yalıtılabilme özelliği yanında çelik ve beton ısı geçirgenlik problemleri ve soğuk yüzeylerde nem yoğunlaşması ile boğuşur.

Ahşap yapılar ısı yalıtımı konusunda şartnamelerde istenen şartlara rahatlıkla uyar. Ahşap evler, ahşap büfeler, ofisler, okul binaları, ve diğer ticari ve sanayi binaların ısıtma ve soğutma faturaları düşük gelir.

 

Diğer yapı malzemelerine göre depreme karşı önemli avantajları olan ahşap yapı, depremde en güvenli yapı sistemlerindendir:

  1. Ahşap sağlam ve hafiftir – Kütlesinin az olması bir avantajdır çünkü yapıya daha az kuvvet biner.
  2. Ahşap yapı iskeletinde çok sayıda eleman ve çivili birleşme yeri olduğundan kuvvetleri emen çok miktarda yük yolu vardır.
  3. Ahşap yapılarda kullanılan çivili birleşme yerleri depremin enerjisini dağıtmak için elverişlidir.

Hiç bir bina depreme tamamen mukavim olamaz. İyi yapılmış deprem tasarımı hasarı asgariye indirir. Ahşap yapıların sağlam, hafif ve eğilebilir özellikleri deprem bölgeleri için tasarımda mükemmel seçimdir.  Ahşap büfeler de içiniz rahat olacaktır.

İyi bir tasarım ve yapım sürecinden geçmiş ahşap yapı uzun yıllar güven ve konfor sağlar. Ahşap büfeler de sizlerde güven ve konforu hissedeceksiniz.

       

Mesaj Bırakın